FAQ – Jakie pytania Was nurtują?

Jak pracujesz, jaki masz styl pracy?

Pracuję dyskretnie – to dla mnie priorytet. Staram się być możliwie niewidoczna, żeby uchwycić każdy  moment w dniu ślubu i nie krępować Was swoją obecnością (ludzie naprawdę przeróżnie reagują na aparat). Cenię sobie naturalność i to jej poszukuję. W reportaż wplatam portret i fotografię detali. Moja obróbka jest w miarę delikatna, podkreślająca kolory, uniwersalna. Oddaję zdjęcia w 100% kolorowe.

Czy zawsze pracujesz sama?

Tak – sesje rodzinne, okolicznościowe czy śluby do 150 osób fotografuję sama. Przy znacznie większych imprezach dobieram sobie drugiego fotografa do pomocy.

Czy fotografujesz w całej Polsce? Czy płacimy za Twój dojazd i nocleg?

Mieszkam w Gdyni, a zlecenia przyjmuję do 200 km od domu. W ścisłych granicach Trójmiasta podróżuję bez opłat. Nocleg przy dalszych odległościach organizuję sobie sama.

Jakiego sprzętu używasz?

Profesjonalnego :) Pracuję na systemie Nikona – posiadam pełnoklatkowe lustrzanki cyfrowe, zestaw jasnych obiektywów oraz lampy błyskowe (których używam głównie podczas wesela). Chociaż wiadomo, że to nie garnki czynią mistrza kuchni, to jakość ma dla mnie bardzo duże znaczenie i z każdym sezonem odświeżam swoje narzędzia pracy. Mam też zawsze przy sobie aparat zapasowy w razie „W” :)

Czy wykonujesz zdjęcie czarno-białe?

Uwielbiam kolor, dlatego 100% reportażu ślubnego i sesji jest właśnie w kolorze. Konwersję do czarno-białego wykonuję tylko na życzenie – i to nie całego materiału.

Chcielibyśmy zrobić sobie zdjęcia grupowe i rodzinne – czy jest to możliwe?

Jak najbardziej. Z pewnością podczas wesela znajdzie się trochę czasu na tego typu zdjęcia. Przygotujcie się jednak i sporządźcie listę osób, z którymi chcecie się fotografować. Nie zapomnicie wtedy o nikim ważnym. Pamiętajcie, że w dniu ślubu jestem do Waszej dyspozycji, nie bójcie się prosić o konkretne zdjęcia :)

Czy posiadasz zgodę na fotografowanie w kościołach?

Tak, mam stosowną legitymację z Kurii.

Ile zdjęć ze ślubu otrzymamy?

Z całodniowego reportażu ślubnego otrzymacie 350 zdjęć. Jeśli zdecydujecie się na sesję plenerową w innym dniu czy sesję narzeczeńską liczba ta oczywiście rośnie ;) 

W jakiej formie przekazujesz zdjęcia?

Oczywiście cyfrowej na pendrivie, ale to mi nie wystarcza :) Do każdego pakietu ślubnego dołączona jest drewniana skrzynka z odbitkami. Co ważne, to Wy decydujecie, które zdjęcia wydrukuję. Oprócz tego macie możliwość domówienia pieknego fotoalbumu oraz dodatkowych materiałów dla rodziny.

Kiedy otrzymamy gotowe zdjęcia ze ślubu?

Na selekcję i obróbkę zdjęć daję sobie 2 miesiące, ale najczęściej jest to miesiąc czasu. Gotowe zdjęcia pokazuję Wam w formie galerii internetowej, z której wybieracie zdjęcia do druku. W sezonie ślubnym druk trwa ok. 2 tygodni. Tak więc ostateczny czas, w którym zdjęcia trafią w Wasze ręce, zależy także od Was i sprawnej współpracy ze mną.

Chcielibyśmy zrobić sobie sesję ślubną – wykonujesz takie?

Oczywiście! Standardowo w pakiecie proponuję Wam krótką sesję w dniu ślubu (15-30 minut) – jeśli pogoda dopisze, porywam was w okoliczny plener – podczas wesela lub w drodze z kościoła do sali weselnej. Jesteście tego dnia w pełnej krasie i w emocjach – warto ten stan utrwalić :) Jest to też świetne rozwiązania dla par zagranicznych, które po ślubie od razu wyjeżdżają. Jeśli jednak macie ochotę na dłuższą sesję innego dnia, w konkretnym miejscu i w spokojniejszych okolicznościach – można domówić taką opcję.

Cenimy sobie prywatność i nie chcemy, żeby nasze zdjęcia były pokazywane publicznie…

Oczywiście to rozumiem i szanuję. Kwestię publikacji omawiamy na samym początku podczas podpisywania umowy. Musicie jednak zrozumieć fotografa, który na obrazie opiera swoją działalność. Gdyby poprzednie pary nie zgodziły się podzielić ze mną swoimi zdjęciami, pewnie w ogóle byście tu nie trafili…

Jak wyglądają ślubne pakiety? Ile kosztują?

Lubię proste rozwiązania, dlatego wprowadziłam jeden wariant całodniowego reportażu wraz z minisesją w ciągu dnia oraz wiele opcji dodatkowych. To Wy decydujecie na czym Wam najbardziej zależy. Ceny zaczynają się od 4000 zł.

Jak rozłożona jest płatność za ślub?

Płatność rozłożona jest na 2 raty. Zadatek wpłacany do 3 dni od momentu podpisania umowy jest gwarancją rezerwacji Waszego terminu. Kolejną ratę pobieram do tygodnia czasu po ślubie.

Czy kręcisz filmy ślubne?

Skupiam swoje siły na fotografii, ale z przyjemnością polecę Wam sprawdzone firmy specjalizujące się w video.

 

Jesteśmy zdecydowani na Twoje usługi – co dalej?

Bardzo mi miło :) Jeśli nie kontaktowaliście się jeszcze ze mną jakąkolwiek drogą – zachęcam, żebyście do mnie napisali lub zadzwonili. Chętnie poznam jak najwięcej szczegółów Waszego ślubu, a także poznam Was samych – najlepiej przy kawie lub na Skype, jeśli nie ma innej możliwości. Potem pozostaje nam spisanie umowy, proszę Was też o wpłacenie zadatku, który ostatecznie rezerwuje Waszą datę w moim kalendarzu.

Agnieszka Potocka Fotografia Rodzinna i Portretowa

Wykonuję sesje rodzinne i zaręczynowe, reportaże z chrztu i komunii. Uwielbiam kolorowe, jasne i optymistyczne fotografie :)

Jestem z Trójmiasta, ale pracuję wszędzie tam, gdzie uda mi się dotrzeć.