Żyjemy w takich czasach, gdy telefon komórkowy towarzyszy nam na codzień i zastępuje coraz więcej urządzeń, w tym aparat fotograficzny. Cyfrowe zdjęcia coraz szybciej zapełniają pamięć smartfona, przy okazji zamazując naszą własną pamięć. A może by robić zdjęcia rzadziej, ale profesjonalnie? Wydrukować album lub odbitki – i wspólnie oglądać, wspominać…? Osobiście polecam sprawić sobie taką sesję – z dziećmi, z mężem/żoną, z rodzicami chociaż raz w roku – by potem po latach wracać do tych chwil, które przecież się nie powtórzą.

Taką okazją mogą być np. wakacje. Pani Agnieszka i jej rodzina odpoczywała właśnie na urlopie nad morzem i postanowiła, że właśnie w Dębinie (na pięknej, niemal dzikiej plaży) sprawi sobie świetną pamiątkę w postaci sesji zdjęciowej.

Jak wygląda sesja rodzinna?

W większości przypadków odbywa się na świeżym powietrzu lub tam, gdzie czujecie się swobodnie (np. w Waszym domu czy ogrodzie). Zdjęcia mają być jak najbardziej naturalne, pokazujące Was jako rodzinę, Wasze zwyczaje, ulubione czynności. Dlatego staram się nie reżyserować, nie ustawiać Was non stop – najwyżej delikatnie podpowiadać. Urządzamy sobie spacer, podczas którego dzieci się bawią, psocą, puszczają bańki. Staram się uchwycić także emocje między samymi rodzicami, więc odrobina czułości jest mile widziana :) Sama sesja trwa około godziny i to jest maksymalny czas skupienia dzieci ;)

Każda sesja zostaje wydrukowana – albo w formie albumu albo odbitek zapakowanych w drewnianą skrzyneczkę. Dzięki temu będzie estetycznym elementem na półce z rodzinnymi pamiątkami.

sesja-rodzinna-debina-1esja-rodzinna-debina-2  sesja-rodzinna-debina-3 sesja-rodzinna-debina-7 sesja-rodzinna-debina-9 sesja-rodzinna-debina-12  sesja-rodzinna-debina-17sesja-rodzinna-debina-15 sesja-rodzinna-debina-22 sesja-rodzinna-debina-24 sesja-rodzinna-debina-30  sesja-rodzinna-debina-33sesja-rodzinna-debina-32 sesja-rodzinna-debina-34 sesja-rodzinna-debina-37 sesja-rodzinna-debina-38 sesja-rodzinna-debina-39 sesja-rodzinna-debina-44 sesja-rodzinna-debina-45 sesja-rodzinna-debina-51 sesja-rodzinna-debina-54  sesja-rodzinna-debina-56sesja-rodzinna-debina-55 sesja-rodzinna-debina-57 sesja-rodzinna-debina-63 sesja-rodzinna-debina-66 sesja-rodzinna-debina-68    sesja-rodzinna-debina-76sesja-rodzinna-debina-77sesja-rodzinna-debina-71

A tak wygląda pamiątkowy album z sesji:

dsc_7389 dsc_7398 dsc_7402 dsc_7411