Musi przetrwać cały dzień i całą noc, morze łez i całusów od rodziny.
I nadal wyglądać świeżo i naturalnie.

Dzisiejszym postem na temat makijażu ślubnego otwieramy nasz Ślubny Poradnik, który (miejmy nadzieję) ułatwi Wam organizację tego Ważnego Dnia i ustrzeże przed niepotrzebnym stresem :)

O zawsze modnym, czyli naturalnym, makijażu ślubnym opowiada Alicja Iwańczuk (www.alicjamakeup.pl) – doświadczona wizażystka, z którą nie raz współpracowaliśmy przy sesjach (i z czystym sumieniem możemy polecić). Efekty jej talentu możecie zobaczyć na naszych zdjęciach.

Ala:
Makijaż ślubny jest jednym z moich ulubionych, ale także nie najłatwiejszych typów makijażu. Wykonując go warto pamiętać o wielu czynnikach, takich jak uroda modelki, jej preferencje, dopasowanie do koloru przewodniego lub dodatków, trwałość. Panna Młoda powinna przez długie godziny wyglądać świeżo, zarówno w świetle dziennym (ślub, sesja plenerowa) jak i sztucznym (wesele), ciepłym (światło świec) lub chłodnym. Makijaż powinien wydobyć atuty jej urody i zamaskować niedoskonałości, a przy tym dobrze prezentować się na fotografiach zarówno kolorowych, jak i czarnobiałych. Dlatego też wiele pań decyduje się na pomoc doświadczonych wizażystek.

Makijaż ślubnyMakijaż ślubny

Do makijażu Patrycji przygotowałam sprawdzone kosmetyki dobrej jakości. Eksperymentowanie jest świetną zabawą, ale warto zostawić ją na mniej zobowiązujące okoliczności :) Trwałość jest jedną z kluczowych kwestii, dlatego użyłam bazy wygładzającej skórę oraz bazy na powieki. Zaczęłam od makijażu oka – rozjaśniłam całą ruchomą powiekę, zaś zewnętrzne kąciki przyciemniłam brązem. Całość roztarłam w załamaniu różem, którego użyłam później na kości policzkowe – ten trick sprawia, że spojrzenie jest świeże i lekkie.

Makijaż ślubny

Linię rzęs zaznaczyłam czarnym eyelinerem, co optycznie je zagęściło i podkreśliło kształt oka. Zaznaczyłam też dolną powiekę i wytuszowałam mocno rzęsy wodoodporną mascarą. Na całą twarz nałożyłam lekki podkład, który wyrównał koloryt skóry. Okolice oczu rozjaśniłam korektorem, a całość utrwaliłam sypkim, transparentnym pudrem. Wykonturowałam twarz bronzerem o matowym wykończeniu i odrobiną różu.

Makijaż ślubnyMakijaż ślubny

Rozświetliłam także wewnętrzny kącik oka, łuk nad górną wargą, szczyty kości policzkowych oraz dekolt. Brwi podkreśliłam cieniem w zbliżonym do ich naturalnego kolorze. Na usta zaaplikowałam szminkę, a na sam środek odrobinę błyszczyka, co sprawiło, że stały się optycznie większe i jeszcze bardziej zmysłowe. Całość wykończyłam fixerem w sprayu, który scalił poszczególne warstwy i utrwalił makijaż na wiele godzin, czyniąc go wodoodpornym.

Pamiętajmy jednak, że największą ozdobą Panny Młodej jest szczęśliwy uśmiech :)

Makijaż ślubny

Kilka rad, które mogą okazać się przydatne

[bra_list style=’check-list’]

  • Zadbaj wcześniej o cerę – wykonaj peeling, maseczkę, pamiętaj o regularnym nawilżaniu skóry – dzięki temu podkład będzie się lepiej rozprowadzał, wtapiał i dłużej zachowa dobry wygląd. Nie zapomnij o wygładzeniu ust.
  • Nie sięgaj po kosmetyki, których wcześniej nie wypróbowałaś. Nie masz pewności jak zareaguje Twoja skóra. Na pewno wiesz, jakie produkty Ci służą, testowanie nowości zostaw na później ;)
  • Używaj kosmetyków dobrej jakości, którym nie straszne łzy wzruszenia, liczne pocałunki podczas składania życzeń czy warunki pogodowe. W tym dniu szczególnie warto sięgnąć po wersje wodoodporne.
  • Zapytaj wizażystkę o szminkę lub błyszczyk, którego używa. Warto zaopatrzyć się we własny egzemplarz, by móc nanieść samodzielnie poprawki w trakcie wesela czy sesji zdjęciowej.
  • W trakcie wesela nie dokładaj kolejnej warstwy pudru. Zabierz ze sobą bibułki matujące, które w razie potrzeby wchłoną nadmiar sebum i zmatowią skórę.
  • Powiedz wizażystce o wszystkich możliwych uczuleniach.
  • Wykonaj makijaż próbny. Pozwoli Ci to oszczędzić wiele czasu i nerwów w dniu ślubu. Wizażystka zrobi projekt wybranego przez Ciebie makijażu lub spisze kosmetyki, których będzie używać, później wszystko pójdzie jak z płatka :)

[/bra_list]

 

A na koniec kilka ujęć Ali w akcji :)

Makijaż ślubny/AlicjaMakeUpMakijaż ślubny/AlicjaMakeUpMakijaż ślubny/AlicjaMakeUp

Fotograf: Agnieszka Potocka / subObiektywna fotografia
Makijaż: Alicja Iwańczuk / www.alicjamakeup.pl
Modelka: Patrycja Kreft
Fryzura: Agnieszka Kubacka
Suknia: Suknie Marzeń / www.sukniemarzen.pl
Miejsce: Apartament / Transatlantyk w Gdyni (bardzo dziękujemy!)

makijaz_slubny01